Macbook Pro 15" mid 2012 non-Retina weak hinge

Discussion in 'MacBook Pro' started by swenak, Aug 23, 2014.

1. swenak macrumors member

Hi,

is problem in this video normal? It is Macbook Pro 15" mid 2012 with 1440x900 display. I have information from repair shop, that it is OK and it is feature because of display weight. If this is OK, is same problem on antiglare 1680x1050 version? As I read, HiRes antiglare (that I can buy too) display is 50g lighter.

If someone have Macbook without this problem, can you make video and upload it to youtube?

Thanks.

2. yjchua95 macrumors 604

Judging from the video, your native language is some Slavic language. If I'm right, it looks like either Czech or Slovak, but definitely not Serbian/Croatian/Bosnian. I'll try to write with what little Czech I know.

Je normální, že displej je tuhý na prvním místě. Když je displej využit častěji (otevírání a zavírání), nebude to tak tuhý a bude hladká.

3. swenak thread starter macrumors member

Thanks for answer in Czech language :) Macbook was new and in video, it was starting of tests, after few test, it falls faster. I have Retina 15" late 2013 too and it is without problems (but, display is lighter). Often I work, read and other in bed, or on sofa (Macbook is on knees) and display fall and I must still move display up and then it falls faster :-(

4. yjchua95 macrumors 604

Umm...would you mind typing in Czech instead without translating it online? It's easier for me to understand if you write in Czech or Slovak.

5. swenak thread starter macrumors member

Urcite muzu :)

Chtel jsem vlastne jen napsat, ze mi tato vlastnost (pokud to je vlastnost) hodne vadi, protoze kdyz pracuju s Macbookem v posteli, nebo na gauci, tak mi nekdy display "padne" a tim, ze ho stale napravuji do puvodni pozice, je pak padani rychlejsi (panty se vice uvolni). Na 15" Retine late 2013 je to v poradku (ta ma ale tensi a tedy i lehci display).

Proto mne zajima, jestli je toto opravdu vlastnost a pokud ano, jestli se stejne chova i verze s HiRes matnym displayem (ten je totiz o neco lehci a teoreticky by nemusel padat).

Pokud to vlastnost neni, tak by se mi hodio, kdyby to nekdo natocil na video, abych to mohl poslat do servisu.

Dekuji.

6. yjchua95 macrumors 604

Mám verzi antireflexní. I když je displej závěs již není tuhý, obrazovka neklesá dolů, když jsem umístit počítač pod úhlem.

Pokud je vaše obrazovka 1440x900, nemůžete upgradovat s antireflexní variantu. To je proto, že 1440x900 varianta používá jiný konektor na základní desce.

Oba lesklé a antireflexní varianta podílu na 1680x1050 obrazovce stejný konektor na základní desce.

7. swenak thread starter macrumors member

Nechci měnit display, chci koupit Macbook s 1680x1050, jeden prodejce ho má skladem. Mohl bych poprosit o natočení videa? Moc by mi to pomohlo. Dekuji.

8. yjchua95 macrumors 604

Video: http://1drv.ms/1t3rcye

9. swenak thread starter macrumors member

Moc děkuji, jste skvělý! Může ale poprosit o video, kde nakloníte klávesnici téměř kolmo na stůl? Protože když ležím a mám Macbook na kolenou, tak Macbook je více nakloněn. Moc děkuji!

10. yjchua95 macrumors 604

I když kolmo ke stolu, na obrazovce se nepohybuje.

11. swenak thread starter macrumors member

A je možné to natočit? Abych to případně ukázal v servisu, když budou tvrdit, že to je vlastnost? Zde mé další video, z postele.

12. yjchua95 macrumors 604

Jsem vlastnil můj MacBook od roku 2011, a na displeji se závěsu zůstává pevný.

Vᚠzávěs se nechová normálně. To by mělo zůstat napnutý po několika letech.

13. swenak, Aug 23, 2014
    Last edited: Aug 24, 2014

swenak thread starter macrumors member

Macbook Pro 15" mid 2012 non-Retina weak hinge

Mám stejný názor, ale servis mi dal písemné vyjádení, že to je vlastnost. Macbook byl nový.

EDIT: Proto bych mel rad video, ktere bych jim ukazal.

14. swenak thread starter macrumors member

Please, please, can you make that video?;) Dekujiii:)

15. Cibike macrumors member

Cibike

No ked sa tu uz rozbehla diskusia v dobrom jazyku, tak mne sa zda, ze tie panty sa daju dotahovat, sice som toto konkretne nerobil, ale mal som uz par macbookov rozobratych a vyzeralo to, ze je tam moznost to korigovat, tak ako napriklad na trackpade tou jednou srubkou.

16. Dilster3k macrumors 6502a

Dilster3k

I'd head up to an Apple store and have it checked up.

17. swenak thread starter macrumors member

Pritiahnut idu, ale len k telu Macbooku a na display, ale ich tuhost sa tym nemeni, aspon, co som zak videl fotky.

----------

I dont have it now, I only plan to buy HiRes. Macbook from my video is back in store. And, we dont have Apple Store in our country, only premium partners:(

18. yjchua95 macrumors 604

What video?

19. swenak thread starter macrumors member

Video where the Macbook will be gradually tilted up perpendicular to the table. Thanks!

20. yjchua95 macrumors 604

Budu nahrávat video, když jsem doma :)

21. swenak thread starter macrumors member

22. yjchua95 macrumors 604

23. swenak thread starter macrumors member

Děkuji! Jak je vidět, tak to dělá i HiRes. Tak to mně moc nepotěšilo. Budu muset promyslet, co dál. Děkuji za pomoc a ochotu!

24. yjchua95 macrumors 604

Není zač :)

Share This Page