I sell cheeseburgers. I used to sell them for $10 each, all ingredients and condiments included.
Then I realized that I was cheating the customers and making them pay for what they did not want.
To let my customers choose their own perks and pay only for what they want, I decided to unbundle the thing.
Now I sell each burger for the reduced price of only $8, and only $5 for each ingredient or condiment.
So adding cheese, lettuce, tomatoes, pickles, onions, mustard, ketchup, and salt, each burger comes to only $48 each.
My customers feel like they hold the power and get a good deal, and I am now a multi millionaire.